Categories:

  • Brak kategorii

Archives:

Krzysztof Budasz


PARTNER TAX & DUTY
Doradca podatkowy, radca prawny, audytor.

Licencjonowany doradca podatkowy oraz radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (specjalność: finanse rachunkowość przedsiębiorstw) oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza (kierunek: prawo). Pracę zawodową rozpoczął w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w zakresie podatku od towarów i usług, podatku dochodowego od osób prawnych, procedurze administracyjnej i sądowo administracyjnej. Wieloletnie doświadczenie w występowaniu jako pełnomocnik przed organami administracji publicznej jak i sądami powszechnymi. Doświadczony specjalista w badaniach i przeglądach podatkowych, a także w udzielaniu wsparcia przy planowaniu optymalnych podatkowo struktur biznesowych.

Realizuje projekty związane z analizą rynkowego charakteru transakcji oraz przygotowaniem dokumentacji podatkowych dla klientów krajowych i międzynarodowych.

Prowadzi liczne szkolenia w zakresie podatku VAT oraz podatków dochodowych m. in. dla Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Autor i współautor wielu publikacji, w tym „Wybrane aspekty opodatkowania VAT, Nowości i zmiany 2014/2015. Orzecznictwo i interpretacje podatkowe” oraz „Podatek VAT w transakcjach wewnątrzwspólnotowych”. Obecnie uczestnik studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Prywatnie – miłośnik kryminałów oraz pasjonat układania puzzli.

 

KONTAKT:
tel. +48 608 063 923
krzysztof.budasz@tax.duty.pl